03-04-2026
De Vlaamse opleidingsinstelling SYNTRA is actief op meerdere locaties in België en ze renoveert haar locaties regelmatig om de leeromgeving te verbeteren en de infrastructuur te moderniseren.
Een gebouw in Ternat, in eigendom van SYNTRA, zou worden gesloopt en dit pas vier jaar nadat IRS Haegeman, een gecertificeerde VELUX-installateur, deze VELUX Commercial modulaire lichtstraten had geïnstalleerd.
De gebouwbeheerders bij SYNTRA zagen in dat deze lichtstraten veel te waardevol waren om ze als afval te behandelen en besloot ze opnieuw te gebruiken in een ander project.
Een geschikt gebouw, waar de waardevolle lichtstraten hun leven konden verlengen, werd gevonden in Aalst.
Voor de campus in Aalst werd gezocht naar een hoogwaardige daglichtoplossing ter vervanging van de bestaande doorlopende dakramen. Door deze renovatie kreeg de verwarmde eet- en barruimte, die tijdens de lunchpauzes druk bezocht wordt, een meerwaarde.
Het circulaire potentieel van het modulaire lichtstratensysteem
Dit bouwproject laat zien hoe circulariteit in de praktijk kan worden gebracht. De mogelijkheid om de lichtstraten te demonteren en opnieuw te installeren, met behoud van alle prestaties, toont de langetermijnwaarde van duurzame modulaire daglichtoplossingen.
Het resultaat is een vernieuwden verbeterd gebouw, dankzij lichtstraten die opnieuw zorgen voor veel daglicht, natuurlijke ventilatie en verbeterd thermisch comfort voor studenten, terwijl milieu- en financiële kosten van nieuwe lichtstraten worden vermeden. Dit project is meer dan een renovatie: het bewijst het echte circulaire potentieel van het modulaire lichtstratensysteem.
Projectgegevens
- Project: hergebruik lichtstraten van Syntra Zellik te Aalst,
- Uitvoerder: IRS Haegeman,
- Toegepaste producten: hergebruik van 31 vaste modules 1000 x 2200 mm, 4 comfortventilatiemodules 1000 x 2200 mm en 1 SHEV-module 1000 x 2200 mm.
Zelf modulaire lichtstraten voorschrijven kan met de bestekteksten van Velux Commercial die u vindt met deze link.